מה עלי לדעת לפני רכישת מחשב

לחץ לפרטי כותב המאמר

במחשבים ניידים לרוב ההבדלים מתבטאים בתקופת האחריות ובמערכת ההפעלה, לכן ההשוואה היא פשוטה יותר אך במחשבים נייחים יש הרבה יותר מה להבין ...

16/03/2018

כמובן שאני לא מקל ראש בעניין של מערכת הפעלה חוקית שמאוד ממומלץ לרכוש כבר מחשב שמגיע עם מערכת הפעלה חוקית, בנוסף רוב המחשבים הניידים מגיעים היום עם שנה אחריות מומלץ ( ואפשרי לרוב ) להרחיב את האחריות ל-3 שנים, יש תת סעיפים בסוגי האחריות וישנם 3 סוגים, אחריות מעבדה - האחריות הכי פשוטה, אחריות איסוף והחזרה - כאשר המחשב מתקלקל לגיע שליח אוסף אותו למעבדה ומחזיר בסיום התיקון, ואחריות v.i.p - שכאשר המחשב מתקלקל מגיע טכנאי עד אליך ומתקן את המחשב אצלך בבית ככל שניתן ( לא מובטח שהוא יצליח ... ), זה ההבדלים העיקרים אם אתם לוקחים 2 מחשבים ניידים בעל אותו דגם.

במחשבים נייחים הסיפור שונה לגמרי, בגללל שלרוב אנשים בודקים מול מחשבים של אייבורי או ksp מאוד קשה למצאו מחשב בעלי אותו דגם בדיוק, לדןגמא אייבורי ממליצה על לוחות MSI ( אני ממש לא ), וב KSP סביר להניח שימליצו לכם על ASUS ( הרבה פעמים הם עושים זאת ) אך אפשר להשוות, לפי דעתי ASUS משמעותית יותר טובים, אבל זו דעתי האישית, אפילו בתוך סוגי המעבדים יש הבדל אם הציעו לכם מעבד i3 בחברה אחת לא בטוח שזה אותו i3 בחברה אחרת.

אז מה אני ממליץ? לא אני לא הולך לכתוב פה את כל ההבדלים, אני רוצה לומר שאם יש למישהו ידע ויש לו יכולת להבין מה מוכרים לו מצויין שיעשה את הבדיקה אחרת גש לטכנאי מחשבים או למעבדת במחשבים הקרובה לביתך, אולי זה יעלה לך 100-150 ש"ח יקר יותר מהרשתות הגדולות אבל ברוב המקרים תקבל מוצר לפי הדרישות שלך מוצאם אישית ושירות אישי.

* לא לשכוח ברכישת מחשב יש את הנושא של התקנת מערכת הפעלה אחרת לא יהיה ניתן לעבוד עם המחשב, וודאו שמתקינים לכם מערכת הפעלה חוקית אחרת יהיה לכם כל הזמן בעיות במערכת ההפעלה

אתם מוזמנים לשאול שאלות בפורום האתר ונשמח לעזור

חזור למאמרים