תוכנת השליטה מרחוק כתמיכה כמתן פיתרונות מהירים ויעילים

לחץ לפרטי כותב המאמר

אילו רק כולנו היינו מבינים בטכנולוגיה בכלל, ובמחשבים בפרט, החיים שלנו היו בוודאי פשוטים יותר. אלו ששפר מזלם והצליחו לשבור את מחסום הבנת פלאי הטכנולוגיה עשו לעצמם מקצוע של טכנאים ותומכים במחשבים, ובכך מסייעים להרבה אנשים מתוסכלים שלא מבינים לאן נעלם התפריט האהוב עליהם, למה המדפסת לא מדפיסה, ואיך זה שהכפתור השמאלי של העכבר הפסיק לעבוד.

16/03/2018

אילו רק כולנו היינו מבינים בטכנולוגיה בכלל, ובמחשבים בפרט, החיים שלנו היו בוודאי פשוטים יותר. אלו ששפר מזלם והצליחו לשבור את מחסום הבנת פלאי הטכנולוגיה עשו לעצמם מקצוע של טכנאים ותומכים במחשבים, ובכך מסייעים להרבה אנשים מתוסכלים שלא מבינים לאן נעלם התפריט האהוב עליהם, למה המדפסת לא מדפיסה, ואיך זה שהכפתור השמאלי של העכבר הפסיק לעבוד. אלא שלא תמיד הלקוחות החווים את התקלות נמצאים במרחק נסיעה סביר, או שבשל מגבלות כאלו ואחרות אין באפשרות הטכנאי או הלקוח להיפגש במקום המוסכם על שניהם.

למשל: מגבלות פיזיות כגון שהלקוח נכה על כיסא גלגלים או מגבלות מרחק וזמן כגון שהטכנאי מקבל קריאה ממספר מוקדים המרוחקים מאוד זה מזה, ובכך עלול לבלות יום שלם בנסיעות מלקוח ללקוח. זהו בוודאי ניצול לא יעיל של הזמן של הטכנאי, וגם מעכב בזמן רב יותר את המענה לפתרון התקלה בבית הלקוח. אם התקלה מחייבת הגעה פיזית למקום אז כמובן שאין ברירה, אך אם אין המקרה כן, אחד הכלים ה-אולי יותר חיוניים בתמיכה בלקוחות עם תקלות במחשב הוא כלי השליטה מרחוק.

יתרונות הכלי הזה חוסכים מאמץ וזמן מאוד משמעותי במתן מענה ופתרון הולם ללקוח החווה את התקלה. ברשת קיימים, מגוון רחב של תוכנות שליטה מרחוק, מדובר במוצרים של חברות שונות, אך התכלית והתוצאה של כולם היא זהה, והיא השתלטות מרחוק ממחשב הטכנאי על המחשב של הלקוח עם התקלה, ופתרון התקלה על ידי הטכנאי. רוב התוכנות של שליטה מרחוק הינם חינמיים.

אחת התוכנות המפורסמות בשוק תוכנות ההשתלטות מרחוק הינו של חברת TeamViewer, שמציעה את הגרסה הבסיסית והחינמית להשתלטות מרחוק, וגרסה יותר מקצועית בתשלום המציעה אפשריות מתקדמות נוספות. באתרים http://www.150.co.il/ ו- http://www.151.co.il/ ניתן למצוא ריכוז של כל האתרים המאפשרים לטכנאי לשלוט מרחוק על המחשב התקול ולתקנו במהירות וביעילות.

אבל טיפול בתקלות אינה המטרה היחידה של תוכנות השתלטות מרחוק. לפעמים תוכנת ההשתלטות מרחוק מהווה גם אמצעי עזר משני נוסף לטיפול בתקלה &ndash דליית מידע ממחשב משני לצורך טיפול בתקלה במחשב העיקרי.

למשל: הטכנאי גילה שבשביל לטפל בתקלה במחשב הלקוח, הוא נצרך לתוכנה שאינה נמצא ברשותו, אך הוא יודע שהיא קיימת במחשב מרוחק אחר. וכך הטכנאי מבצע השתלטות מרחוק למחשב שלישי שם נמצאת "התרופה" שאותה הוא שולח אליו באמצעות מייל או ענן, ואז משתמש בה במחשב העיקרי לצורך טיפול בתקלת הלקוח. וכך נוצר המצב האוטופי, שלקוח עם תקלה במחשב לא תמיד צריך לחכות כמה ימים עד להגעת טכנאי.

כעת באמצעות תוכנות ההשתלטות מרחוק ניתן לפתור תקלה בו במקום, ובכך לחסוך זמן יקר גם ללקוח וגם לטכנאי. יתרון נוסף לטיפול בתקלה בהשתלטות מרחוק הינה שעלות השירות לרוב זולה יותר, כיוון שזה לא מצריך את הטכנאי לצאת מהבית ולבזבז זמן יקר בנסיעות מרוחקות.

חזור למאמרים