כיצד להפוך לטכנאי מחשבים

לחץ לפרטי כותב המאמר

האם שאלת את עצמך פעם מה תרצה להיות שתהיה גדול? האם אי פעם שקלת להיות טכנאי מחשבים? אין ספק שבעידן האינטרנט העולם סובב סביב עולם המחשוב, והמחשב הוא האמצעי הבסיסי והחשוב ביותר כמעט בכל תחום.

16/03/2018

האם שאלת את עצמך פעם מה תרצה להיות שתהיה גדול?

 

האם אי פעם שקלת להיות טכנאי מחשבים? אין ספק שבעידן האינטרנט העולם סובב סביב עולם המחשוב, והמחשב הוא האמצעי הבסיסי והחשוב ביותר כמעט בכל תחום. בעולם הרפואה ישנו את כל המכשור הרפואי, בעולם המשפטים, כל פסקי הדין מוזנים למחשב, במשרדים ממשלתיים כגון משרד הפנים, יש מסד נתונים ענק של אוכלוסיית מדינת ישראל שכולה מתבססת על המחשב המרכזי.
עם צורך כזה גדול, מגיע גם הביקוש לאנשי מקצוע שמבינים את האנטומיה והשפה של המחשב, ושיכולים לסייע ולתמוך באנשים פרטיים, חברות וארגונים שונים כאשר מתרחשת תקלה.
חברות גדולות אף הגדילו לעשות ובנו מחלקה שלמה של תמיכה פנים אירגונית למחשבי החברה, כך שאם וכאשר מתרחשת תקלה, אין צורך להמתין זמן רב ולהזמין טכנאי חיצוני, אלא מחלקת ה-IT של החברה כבר תטפל בתקלה במהירות וביעילות.

 

אז אחרי שהשתכנעתם כמה חשוב, וחיוני מקצוע טכנאות המחשבים, כיצד רוכשים את המקצוע?
התשובה מאוד תלויה ברקע ובידע המוקדם הקיים ברשות הסטודנט. כלומר, אם מגיל מאוד צעיר היית סקרן ומפרק ומרכיב מחשבים להנאתך, סביר להניח שהנך בעל ידע, כישורים וניסיון מספקים ללימוד באופן עצמאי דרך האינטרנט או דרך ספרים. ברבות השנים נכתבה ספרות רבה על נושא טכנאות המחשבים, וכמו-כן, באינטרנט ניתן למצוא קורסים שלמים המכשירים טכנאיי מחשבים, שלב אחרי שלב אל הדרך הנכספת להפוך לטכנאי PC מוסמך. כמובן שתמיד ישנם את האנשים שבזכות כישורים מאוד טובים שקיימים ברשותם יצליחו ללמוד את הכול גם ללא צורך בלמידה, אלא תוך כדי עבודה.

אם אינך בעל ניסיון קודם, סביר להניח שהדרך המומלצת ביותר עבורך לרכוש את מקצוע טכנאות המחשבים תהיה על ידי הרשמה למוסדות אקדמאיים פורמליים המוסמכים להכשיר טכנאי מחשבים, ובכך לרכוש ידע רחב מקיף ושלם של כל התורה כולה. ישנם כמה מוסדות אקדמאיים מוכרים ברחבי הארץ שמציעים קורסים לטכנאיי מחשב מתחילים. דוגמאות למוסדות אקדמאיים מוכרים בארץ הינם John Bryce, מכללת HackerU, מכללת Sela, והרשימה עוד ארוכה.

למרות כל האמור לעיל, אין ספק כי ידע תיאורטי ותעודה לא באמת הופכים אותך לטכנאי מחשבים. אולי תהיה טכנאי מחשבים מדופלם, אך הניסיון האמיתי טמון בפרקטיקה וניסיון למוד שנים. כמו-כן, עם הקצב המהיר שבה מתעדכנת הטכנולוגיה, הידע שנרכש בלימודים לא בהכרח יהיה עדכני בשנה שלאחר מכן, ולכן בכדי להתמודד בהצלחה עם תקלות, ולמצוא פיתרונות משביעי רצון, יש צורך תמידי להתעדכן בדברים החדשים, והמבחן המעשי יעשה את השאר.

 

חזור למאמרים